Опубликовано

Багато нардепів є «тушками» та підтримуватимуть лиш того, хто стане новим президентом – «Опора»

Більшість нардепів чинного складу Верховної Ради не зацікавлені в зміні складу Центральної виборчої комісії.

Про це у своєму матеріалі для DT.UA заявила координатор Громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська, зазначивши: така позиція народних депутатів пов’язана з їхньою невпевненістю в тому, що «їхні інтереси будуть при цьому враховані».

Разом з тим, вона наголосила: оновлення ЦВК у проміжку між президентськими та парламентськими виборами несе в собі значну загрозу, оскільки «хто б не став президентом у 2019-му, він або вона не захоче займати цей пост без більшості в парламенті і бути «кульгавою качкою» замість лише останнього півріччя каденції, всі 5 років».

«Проблема в тому, що така вага виборів підвищить і без того надмірні ставки. Тому багато хто [з нардепів] готовий повторити «трюк» 2010 року і змінити своє політичне забарвлення в залежності від результатів виборів президента«, – резюмувала Айвазовська.

Нагадаємо, за словами Айвазовської, оновлення складу ЦВК до президентських виборів є питанням національної безпеки, оскільки проведення їх чинним складом Комісії, термін повноважень якого вже сплив, стане підставою для сумніву в легітимності новообраного глави держави.