Опубликовано

Банк Тігіпка причетний до відмивання 4 млрд грн — Нацбанк

 Національний банк України роз’яснив, чому застосував до «Таскомбанку» заходи впливу, зокрема визнання керівників банку невідповідними законодавству України.

Про це йдеться у прес-релізі Нацбанку, передає Громадське .

Зокрема, Нацбанк запідозрив банк Сергія Тігіпка у тому, що він сприяв відмиванню коштів, загальний обсяг яких складає 3,9 мільярдів гривень.

Як йдеться у повідомленні, відмивання коштів здійснювалось 23 компаніями, які мають ознаки підозрілої діяльності. Зокрема, вони були зареєстровані у приблизно один час, а серед їхніх керівників були одні і ті ж самі особи.

Дані компанії з лютого по жовтень 2017 року зняли з банку близько 80% всієї готівки, виданої за цей період. При чому, призначенням цієї готівки був збір 612 тисяч тон вторинної сировини, для транспортування якої необхідно було залучити 284 вантажівок КамАЗ за один день. Проте про оплату послуг перевезення Нацбанку відомо не було.

Готівкові кошти виплачувались фізичним особам, переважна більшість яких зареєстровані у Криму. Більше того, за даними Нацбанку, серед отримувачів коштів була відома співачка.

Крім цього зазначається, що «Таскомбанк» надав недостовірні документи Національному банку.

Наразі, Нацбанк підозрює банк Тігіпка у порушенні законодавства проти відмивання коштів, отриманих незаконним шляхом. Власники ж «Таскомбанку» подали апеляцію на рішення регулятора.

Нагадаємо, що напередодні стало відомо, що Сергій Тігіпко придбає у президента України Петра Порошенка завод «Кузня на Рибальського» (раніше «Ленінська кузня»).