Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit02/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 441

Бездіяльність МОЗ у ситуації із «сибіркою» на Одещині заслуговує на кримінальну справу – експерт

Міністерство охорони здоров’я може стати фігурантом кримінальної справи через злочинну бездіяльність у ситуації зі спалахом сибірської виразки на Одещині.

Про це під час прес-конференції заявив екс-заступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Як відомо, в Одеській області госпіталізували п’ятьох людей із сибірською виразкою, а в селі Міняйлівка, де проживають хворі, оголошено карантин.

Святослав Протас звинуватив у бездіяльності Міністерство охорони здоров’я, а методи боротьби з поширенням інфекції назвав радянськими.

«Представники міністерства свідомо усуваються від вирішення цієї проблеми. Місцева влада не зможе впоратись самостійно. Потрібно знайти можливість закупити вакцину, якої в Україні зараз немає. Для закупівлі такої вакцини потрібно 200-300 млн гривень. Натомість зараз йдуть радянським шляхом, виставляють блокпости з нацгвардійцями», – зазначив Протас.

Він також побоюється за здоров’я самих військових, які забезпечують режим карантину в епіцентрі поширення інфекції.

«Ці військові не вакциновані. Що вони там роблять? Вони вже завтра будуть поширювачами цієї інфекції. Ніякі нацгвардійці не здатні зупинити поширення інфекції сибірської виразки», – наголосив експерт.

Він припустив, що «ця бездіяльність злочинна, і Міністерство охорони здоров’я незабаром стане фігурантом кримінальних справ».

Раніше комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я одноголосно підтримав постанову про звернення до Кабінету міністрів щодо звільнення в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун і заступника міністра Олександра Лінчевського.