Опубликовано

Чубаров вчергове закликає не допустити поділу квот з РФ на вилов риби в Азовському морі

 

 

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що комітет Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва повинен скликати термінові збори для обговорення правових і моральних аспектів ситуації з рибальством в Азовському морі, яке триває з моменту окупації Криму.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передає atr.ua.

«Пропонуємо терміново зібратися всім зацікавленим сторонам і делегованим представникам громадськості для обговорення правових і моральних аспектів ситуації з рибальством в Азовському морі, яке триває з моменту окупації Криму. За нашими уявленнями, стороною, здатною зібрати в дуже короткі терміни такі ефективні збори, міг би виступити Комітет Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва», — написав глава Меджлісу.

Рефат Чубаров заявив, що на даний момент Державне агентство рибного господарства України вже «вийшло на фінішну пряму підписання з російською стороною сумнівного протоколу» про розподіл квот на вилов риби в Азовському морі на 2020 рік.

«На початку 2019 року Державне агентство рибного господарства України все-таки підписало з російською стороною протокол про розподіл квот на вилов риби в Азовському морі на 2019 рік. Ніщо тоді не зупинило українських чиновників і рибних ділків від принизливого дійства: ні мораль, ні право, ні справедливість. Підписання та обмін документами відбулися … по дипломатичних каналах. Напередодні нового підписання з російською стороною сумнівних і протиправних документів, керівництву Державного агентства рибного господарства України заздалегідь вдалося, зокрема, в соціальних мережах, сформувати бажану для себе громадську думку», — додав глава Меджлісу.

 

Чубаров нагадав, що рік тому, 23 жовтня 2018 року, на вимогу кількох нардепів, зокрема і самого глави Меджлісу, була оголошена перерва в роботі українсько-російської комісії з організації рибальства в Азовському морі в Києві. Після цього члени російської делегації були змушені «покинути Україну ні з чим».

Тоді глава Меджлісу кримськотатарського народу заявив, що відбувається «гібридне розмиття суверенітету України». А українська сторона на засіданні українсько-російської комісії з організації рибальства в Азовському морі не підняла питання анексії РФ Криму, захоплення української власності на півострові і дій Росії в Азовському морі і Керченській протоці.

 «Аргумент»