Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit02/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 441

Делегація з Константинополя обговорила з Патріархом Грузії автокефалію ПЦУ

У Тбілісі відбулася зустріч представника Константинопольського Патріархату митрополита Гальського Еммануїла з Патріархом Грузії Ілією Другим, під час якої серед іншого обговорвалося питання визнання автокефалії Української Церкви.

“Бесіда відбулася навколо всіх актуальних тем, що стоять в Православної Церкви. Головна мета, яку поділяють всі Православні Церкви, – збереження нашої єдності. Про це і йшлося з Патріархом Грузії”, – сказав митрополит Еммануїл після зустрічі журналістам, передає російський Інтерфакс.

Він повідомив, що обговорювалося питання надання автокефалії Православній Церкві України.

“Ми обговорили питання автокефалії Української Церкви і Томосу. Нашою метою було інформування про деякі деталі, і ми не хотіли нав’язувати якусь позицію. Це була лише інформаційна зустріч. Ми знаємо, що у Католікоса-Патріарха є велика мудрість для ухвалення правильного рішення” , – сказав митрополит.

Місцеблюститель Патріаршого престолу митрополит Шио (Муджирі), який також брав участь у зустрічі, заявив журналістам, що делегація Константинополя не намагалася переконати Патріарха прийняти те чи інше рішення.

“Нашу неквапливість у питанні визнання автокефалії Української Церкви в Константинопольському Патріархаті сприймають з розумінням. На жаль, у нас серед деяких є такі заяви, що неквапливість нашої Церкви асоціюється з якимось російським впливом, що не відповідає істині”, – сказав митрополит.

Рішення Грузинської Православної Церкви щодо автокефалії України буде ухвалене на засіданні Священного Синоду навесні.

Нагадаємо, Афон розділився у думках щодо візиту на інтронізацію Предстоятеля ПЦУ Епіфанія.