Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit02/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 441

Голова ВРУ сказав, коли підпише закон про запровадження воєнного стану в Україні

Голова ВРУ підпише закон щодо запровадження воєнного стану в Україні завтра, 28 листопада, після повернення із Брюсселя.

Про це під час брифінгу в Брюсселі, який транслює телеканал ZIK, заявив голова ВРУ Андрій Парубій.

Спікер, пояснюючи, коли вступить у дію воєнний стан, зазначив, що для підготовки всіх рішень потрібен був один день, адже напередодні ВРУ працювала до ночі. З його слів, законопроект буде підготовлений протягом сьогоднішнього дня, а завтра зранку, повернувшись до країни, голова ВРУ підпише постанову і щодо проведення президентських виборів, і щодо запровадження воєнного стану.

Андрій Парубій нагадав, що воєнний стан запроваджується із моменту підписання головою ВРУ та Президентом України. Він звернув увагу на те, що хоча в указі Президента вказана дата запровадження воєнного стану із 14-ї години 26 листопада, реально документ стане законом лише після підписання та публікації в «Урядовому кур’єрі».

«Я думаю, що це, найімовірніше, буде завтра протягом дня. Я думаю, що Президент дуже оперативно після мого підпису теж підпише, і коли він буде опублікований в «Урядовому кур’єрі», з тієї секунди закон, а відповідно й указ Президента, вступає у дію», – пояснив Андрій Парубій.

Голова ВРУ зазначив, що, відповідно до Закону про регламент ВРУ, коли Президент пропонує прийняти указ про введення воєнного стану, парламент вносить свої пропозиції, і «закон стає законом тільки після того, як будуть проголосовані парламентські пропозиції». Він нагадав, що до закону про воєнний стан внесли дві правки – одна стосувалася скорочення терміну тривалості воєнного стану із 60 до 30 днів, а інша – щоб воєнний стан ввели не на всій території України, а в областях, які межують із РФ та Придністров’ям, де є російські окупаційні війська.

Андрій Парубій наголосив, що під час ухвалення закону жодного порушення не було.

Як повідомляли, вчора Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану на частині території України. Йдеться про десять областей вздовж російського кордону, придністровської ділянки україно-молдовського кордону і вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів.