Опубликовано

Гройсман пообіцяв за 5 днів вирішити проблеми із газопостачанням

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв за п’ять-шість днів вирішити питання із газопостачанням, обсяги якого зменшились через відмову «Газпрому» постачати газ НАК «Нафтогаз України».

Про це боксер розповів під час прес-конференції, передає кореспондент UA1.

«Ситуація є контрольованою. Жодних негативних явищ не відбудеться. Хоча нам потрібно було ввести раніше запланований план, який передбачає економію споживання, щоб збалансувати систему», — розповів прем’єр.

Наразі з українського боку над вирішенням питання працюють всі технічні спеціалісти, які ввели план з економії на 5 днів.

Згідно з обіцянками Гройсмана, до середи, 7 березня, ситуація з газопостачанням буде стабілізована.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» до «Газпрому» щодо компенсації за непоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту. Сума компенсації сягає 4,63 млрд доларів. Загалом, за результатами, двох арбітражних рішень, росіяни мають сплатити Україні 2,56 млрд доларів.

Після цього «Газпром» з 1 березня припинив постачання газу в Україну та повернув отриману передоплату. Наступного дня глава правління російської компанії повідомило, що змушені розпочати процедуру розірвання контрактів з «Нафтогазом України» на постачання і транзит газу.