Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit02/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 441

На Новий рік українці можуть залишитися без води

1 січня 2019 року жителі України можуть залишитися без води. У цей день водоканали можуть припинити подачу води через те, що залишаться без електроенергії, повідомили в прес-службі КМДА.

Можливе припинення подачі води може статися в зв’язку з введенням в силу закону «Про ринок електричної енергії». Згідно з новим законом, водоканали повинні надавати постачальникам електрики 100% передоплати. Для цього водоканалам потрібно укласти нові договори з енергопостачальними організаціями.

В протилежному випадку підприємства будуть відключати від електрики. Наразі водоканали не можуть надати повну передоплату, оскільки тарифи покривають витрати на електроенергію. Крім того, більшість водоканалів все ще не отримали від держави компенсацію за різницю в тарифах. Також з бюджету України досі не надійшли гроші для погашення пільг і субсидій населення.

Станом на кінець 2018 року водоканали України заборгували за електроенергію близько 5,8 млрд гривень.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, в понеділок, 10 грудня, підвищила тариф на виробництво тепла для населення комунальним підприємством «Київтеплоенерго» на 22,7%.