Опубликовано

НАБУ звинуватила НКРЕКП у перешкоджанні розслідування у справі «Роттердам+»

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) звинувачує Національну комісію держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) у приховуванні документів і перешкоджанні розслідуванню у справі «Роттердам+». Про це йдеться в повідомленні прес-служби Бюро.

У НАБУ зазначили, що детективи під час розслідування справи «Роттердам+» стикаються з численними перешкодами, зокрема, з боку НКРЕКП.

«Регулятор приховує частину документів, що визначають окремі складові елементи прогнозованого розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію. Має місце і спотворення інформації з боку окремих осіб. Йдеться про нібито наявність висновків експертів, які не підтверджують факт нанесення шкоди інтересам держави за дії формули «Роттердам+», – йдеться в повідомленні НАБУ.

НАБУ з метою проведення всебічного об’єктивного розслідування залучило Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук. У рамках розслідування формули «Роттердам+» на замовлення НАБУ цей інститут провів наукове дослідження ринку вугілля в Україні та в світі.

Результати дослідження стали вагомою підставою для формування попередніх висновків щодо розміру заподіяних збитків інтересам держави.

Раніше повідомлялося, що у четвер, 14 лютого, детективи НАБУ прийшли з обшуком до НКРЕКП.