Опубликовано

НБУ програв Коломойському апеляцію по курорту «Буковель»

Національний банк програв екс-власникам «ПриватБанку» в Київському апеляційному господарському суді і не зможе забрати у них курорт «Буковель».

Про це FinClub повідомили в прес-службі НБУ.

Так, 22 травня Київський апеляційний господарський суд відхилив скаргу НБУ і залишив в силі рішення Господарського суду Києва від 21 лютого про розірвання іпотечних договорів між НБУ і ТОВ «Скорзонера».

«Національний банк буде подавати касаційну скаргу», – повідомили в прес-службі.

У лютому суд першої інстанції задовольнив позов ТОВ «Скорзонера» в НБУ і розірвав шість іпотечних договорів, укладених між позивачем та відповідачем в якості забезпечення боргових зобов’язань «ПриватБанку»  перед Нацбанком за кредитами рефінансування.

Ці договори були укладені між «Скорзонерою» і НБУ в жовтні 2014 року.

Предметом іпотеки за договорами виступало нерухоме майно (земельні ділянки) за адресою Івано-Франківська обл., м. Ярече, с. Поляниця, яке належить позивачеві.

За даними Єдиного реєстру юросіб, фізосіб-підприємців та громадських об’єднань, бенефіціарами ТОВ «Скорзонера» є екс-власники «ПриватБанку» – Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. За даними системи YouControl, ТОВ «Скорзонера» є засновником туристичного комплексу «Буковель».

У рішенні суду йдеться, що в серпні 2017 року Нацбанк зажадав від позивача погасити заборгованість «ПриватБанку» в розмірі 2,66 млрд грн в тридцятиденний термін.

Суд прийшов до висновку, що НБУ міг списати заборгованість з рефінансування з рахунків вже державного «ПриватБанку», але не зробив цього.

Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) вимагав від «ПриватБанку» виставити на продаж непрофільні для себе активи: гірськолижний курорт «Буковель», будівлю телеканалу «1+1» в Києві та літаки авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ).