Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit02/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 441

Побоюючись віроломства Росії, сирійська опозиція веде переговори з Туреччиною

Сирійські опозиційні збройні угруповання в провінції Ідліб оголосили про намір співпрацювати з Туреччиною, щоб забезпечити досягнуте між Анкарою і Москвою перемир’я і захистити місцевих жителів від війни.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на «Національний фронт за звільнення», в який входить більшість фракцій Сирійської вільної армії, підтримуваної США, пише Крим.Реалії. Представники «Національного фронту за звільнення» повідомили, що не виключають можливого «віроломства з боку росіян», Ірану і президента Сирії Башара Асада.

У заяві опозиції кажуть, що солдати готові «тримати зброю для захисту своєї землі», якщо противники порушать перемир’я.

У той же час угруповання джихадистів Ідліб «Хайят Тахрір аш-Шам» ще не висловила своєї думки з приводу російсько-турецької угоди. У цій організації домінує група, раніше відома як «Фронт Ан-Нусра», яка до 2016 року була філією «Аль-Каїди» в регіоні. Всі вони внесені Вашингтоном до списку терористів.

Лідери Росії і Туреччини раніше домовилися про створення навколо провінції з 15 жовтня 20-ти кілометрової демілітаризованої зони. Згідно з домовленістю, Москва, Тегеран і Дамаск відмовляться від запланованого раніше наступу з метою захоплення провінції. Передбачається, що до 10 жовтня з буферної зони опозиція виведе все важке озброєння. Зону патрулюватимуть турецькі військові і російська військова поліція.

Міжнародне співтовариство, включаючи ООН і коаліцію на чолі з США, вітали цю домовленість. В іншому випадку, на їхню думку, регіону з населенням 3 мільйони чоловік загрожувала гуманітарна катастрофа в умовах масштабних бомбардувань і можливого використання хімічної зброї.

У вівторок, 4 вересня російські та сирійські літаки почали масовані удари по об’єктах в сирійській провінції Ідліб і північним районам провінції Хама. За відомостями сирійської рятувальної організації «Білі каски», жертвами авіаударів стали три мирних жителя.

Раніше Сполучені Штати застерігали Башара Асада, що відреагують, якщо він буде використовувати хімічну зброю. За припущеннями, сирійський режим вже вдавався до такого кроку раніше.