Опубликовано

Ще один боржник Приватбанку отримав відстрочку до 2026 року на виплату 4,7 млрд грн

14 грудня Госпсуд м. Києва задовольнив позов ТОВ «Тріумф 15» до Приватбанку в справі №910/17238/17 та визнав недійсною додаткову угоду від 29.11.2016 до кредитного договору №4Т16100Г від 25.10.2016, укладену між позивачем і відповідачем.

Кредитний договір передбачав повернення кредиту на 4,65 млрд грн до 12.05.2026. Разом з тим, в додатковій угоді був прописаний дедлайн для погашення позики 12.05.2017 з можливістю продовження цього терміну.

Свої позовні вимоги ТОВ «Тріумф 15» обґрунтовувало тим, що директор компанії, укладаючи додаткову угоду, перевищив свої повноваження, оскільки загальні збори учасників ТОВ «Тріумф 15» не уповноважували його на підписання такого документу. Суд погодився з аргументацією позивача.

«Умова про строк повернення кредиту, є істотною умовою договору, яка не може бути змінена директором ТОВ «ТРІУМФ 15» без отримання погодження рішенням загальними зборами учасників Товариства», — йдеться в рішенні суду.

Як писав Finbalance, раніше ще три компанії-позичальники Приватбанку в судах таким же чином отримали фактичну відстрочку на 7-9 років для виплати кредитної заборгованості майже на 10 млрд грн. Йдеться про ТОВ «Пром Гарант Плюс», ТОВ «Брайтон ЛТД», ТОВ «Коуч Прайм».Ці компанії – як, до речі, і ТОВ «Тріумф 15» — стали боржниками Приватбанку за наслідками реструктуризації/трансформації корпоративного портфелю (охоплювала позики на 127 млрд грн) у жовтні-листопаді 2016 року. НАБУ пов’язувало тодішніх новоспечених боржників Приватбанку з «приватівцями».

У липні 2017 року вже колишній глава правління Приватбанку Олександр Шлапак заявляв про неринкові (занижені) ставки кредитів, які видав Приватбанк восени 2016 року (тобто до націоналізації) в рамках реструктуризації/трансформації портфелю корпоративних кредитів.

Дещо згодом заступниця глави правління НБУ Катерина Рожкова публічно визнала, що Нацбанк дав дозвіл «робити їм [Приватбанку] неузгоджену трансформацію під їх відповідальність, але в присутності аудиторів і команди НБУ» (цитата).

«Якби ми зовсім заборонили банку робити реструктуризацію, то до 1 жовтня [2016 року] він би порушив норматив адекватності капіталу, і ми змушені були б визнати його неплатоспроможним. І банк тоді сказав би, що ми спеціально довели його до неплатоспроможності, не дозволивши реструктуризувати портфель. Ми поставили б себе під удар», — констатувала К. Рожкова.

finbalance.com.ua