Опубликовано

Що відбувається з мозком через похмілля: результати дослідження

Ірландські вчені дослідили вплив зловживання алкоголем на функціонування мозку.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на видання “Addictive Behaviors Reports”, вчені з Ольстерського університету провели дослідження про вплив похмілля на стан і дієздатність мозку.

Вчені набрали 43 добровольці з числа відвідувачів пабів, чоловіків і жінок. Середній вік учасників був 31,4 року: вчені навмисно намагалися не залучати до експерименту студентів, які відомі своїми здібностями здавати іспити навіть після походу в нічний клуб.

Кожного дня після вечірки їм належало оцінити свій настрій, тяжкість похмілля, а також пройти ряд тестів на когнітивні здібності, стан робочої пам’яті і інших. Ці ж тести вони проходили і в звичайні дні, коли їм не передувало вживання алкоголю.

Дослідження підтвердило не тільки різке погіршення настрою, але і явний збій когнітивних функцій через похмілля. Учасники змогли згадати набагато менше слів, відрізнялися уповільненою реакцією, гіршими руховими навичками і допускали більшу кількість помилок в тестах.

Вчені кажуть, що результати їх дослідження варто взяти до уваги службам, які відповідають за охорону праці на підприємствах, пов’язаних з підвищеною небезпекою. У приклад вони наводять нафтові і газові бурові установки, де 70 відсотків аварій, за їхніми даними, спричиняє людський фактор.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що безалкогольне пиво виявилося шкідливим, особливо для чоловіків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.