Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit02/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 441

Томос Україні: в Росії повідомили погані для свого патріарха новини

Московський патріархат незабаром може втратити деякі національні православні Церкви з «неврегульованим» статусом – вони можуть наслідувати приклад України.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі “Нової газети“.

Зокрема, автор статті пише, що після того, як Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію єдиної Православної церкви України, продовжиться процес перетікання парафій з УПЦ МП в ПЦУ.

Цей процес, стверджується в матеріалі, не зможуть зупинити навіть майбутні вибори президента, оскільки не існує процедури скасування томосу.

Одночасно з цим “світове православ’я” – жодна помісна Церква – не піде на розрив з Константинополем, підтримка РПЦ може прозвучати хіба що на словах.

На фоні цього досвідом України побажають скористатися і інші національні православні Церкви з «неврегульованим» статусом. Насамперед, це стосується Сербської патріархії (незалежність від неї вже проголосили Македонська й Чорногорська церкви).

Відійти від Московського патріархату можуть також:

Білоруська церква і Литовська єпархія РПЦ (продовжиться демонтаж імперської структури РПЦ, Константинополь вже де-юре не визнає частинами Московського патріархату);

Церква Молдови;

Православна церква Латвії (до Другої світової війни встигла увійти в Константинопольський патріархат).

Однак, що важливо, підкреслює автор статті, “у разі зміни політичного режиму в Росії цей процес перекинеться і на саму РФ, де, між іншим, розташовані частини історичної Київської митрополії Константинопольського патріархату”.

“Парафії визнаної Константинополем ПЦУ знаходяться в Московській, Білгородській і Курській областях. Якщо буквально читати томос від 5 січня, вони тепер вважаються такими, що знаходяться в константинопольській юрисдикції, а значить, у росіян вперше з’явився вибір між храмами Московського і Константинопольського патріархатів”, – резюмується в матеріалі.

Нагадаємо, 9 жовтня минулого року в Стамбулі відбулося засідання Синоду Вселенського патріархату. Церковники заслухали звіт екзархів і прийняли рішення щодо створення Православної церкви України. У листопаді в Стамбулі члени Синоду остаточно погодили текст томоса. 15 грудня під час Об’єднавчого собору в Києві православні архієреї оголосили про об’єднання українських церков у єдину Православну церкву України. Її предстоятелем став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію єдиної Православної церкви України, а 6 січня під час літургії Варфоломій передав предстоятелю ПЦУ Єпіфанія посох і томос.

Напередодні стало відомо, що президент Петро Порошенко прийняв рішення присвоїти патріарху Філарету звання «Герой України».

Тим часом патріарх Кирило продовжує рухатися у бік самоізоляції РПЦ. Так, на святковій літургії він вперше за десять років свого патріаршества не згадав на літургії жодного імені предстоятелів помісних православних Церков, з якими російська церква складається в канонічному спілкуванні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.