Опубликовано

У НБУ пояснили зростання курсу долара

Зростання курсу долара до гривні в травні пояснюється як зовнішніми причинами, так і внутрішньою політичною ситуацією в Україні.

Про це йдеться в макроекономічному і монетарному огляді Національного банку України (НБУ).

За інформацією НБУ, торговий конфлікт між США і Китаєм погіршив ситуацію на міжнародних товарних ринках і негативно впливає на фінансові ринки країн, що розвиваються. Крім того, на збільшення курсу долара до гривні вплинула внутрішня нестабільність.

Водночас, в регуляторі відзначили, що на валютному ринку протягом більшої частини травня гривня помірно зміцнювалася завдяки значній пропозиції іноземної валюти.

В цілому за підсумками травня національна валюта подешевшала менше, ніж на 1%, а центробанк зміг викупити на валютному ринку $167 мільйонів в резерви завдяки зміцненню гривні в перші три тижні місяця.

Як відомо, НБУ 24 травня подав апеляційні скарги на два рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року про скасування рішення НБУ про виведення неплатоспроможного «ПриватБанку» з ринку за участю держави та визначення переліку пов’язаних з банком осіб.