Опубликовано

У «Новій Пошті» застерігають, що «Укрпошта» може забрати посилки до 10 кг

Проект закону «Про поштовий зв’язок» встановлює монополію «Укрпошти» на послуги з пересилання відправлень вагою до 2 кг та посилок вагою до 10 кг.

Про це написав співвласник «Нової Пошти» В’ячеслав Климов у своїй колонці на Економічній правді.

За його словами, у проекті закону «Про внесення змін до Закону України «Про поштовий зв’язок» всі найбільш вигідні поштові послуги віднесли до універсальних, які може надавати тільки державний оператор.

Законопроект встановлює монополію «Укрпошти» на весь ринок електронної комерції та всі документи, якими обмінюються компанії. Монополія може поширитися на послуги з пересилання відправлень вагою до 2 кг та посилок вагою до 10 кг.

«Що буде, якщо «Укрпошта» монополізує доставку найзатребуваніших видів відправлень і документів? Уявляєте якість наданих послуг, якщо і зараз люди скаржаться на строки доставки, втрачені посилки, постійні черги у відділеннях? А відправлень стане в тисячі разів більше – і оператор не витримає», – пише Климов.

Він також додав, що якщо іншим логістичним компаніям залишаться тільки посилки без оголошеної вартості вагою понад 10 кг, то вони не матимуть шансів витримати конкуренцію з національним монополістом.

«Які наслідки чекатимуть споживачів? Найгірші – клієнти отримають послуги низької якості за високою ціною. У випадку, якщо буде кому ці послуги надавати», – стверджує співвласник «Нової Пошти».

За його словами, монополії ще ніколи не призводили до позитивного ефекту для клієнтів, а особливо державні. 

«Не можна допустити, щоб законопроект був прийнятий у поточній редакції! Бо це просто рейдерство – побачили розвинуту індустрію і вирішили забрати їх під контроль… Не можна, щоб в Україні була знищена конкуренція, а тисячі людей втратили не тільки роботу, а і бізнес», – резюмував Климов.

Як повідомлялося раніше, «Укрпошта» має намір припинити доставку пенсій і закрити 5-7 тисяч відділень у сільській місцевості, якщо не буде підвищено тарифи на доставку пенсій.