Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit02/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 441

У Росії посол ЄС зробив офіційний демарш через українських моряків

Постійний представник Європейського Союзу з Росії Маркус Едерер зробив офіційний демарш від імені 28 держав-членів ЄС на адресу заступника міністра закордонних справ Росії Олександра Грушка, передає Європейська правда.

«Посол підтвердив відому позицію ЄС щодо незаконного затримання українських військовослужбовців Росією, як це викладено в заяві високого представника від імені ЄС, а також у декількох публічних висловлюваннях, в тому числі 17 січня», – зазначив представник Євросоюзу.

За його словами, Євросоюз очікує, що Росія забезпечить безперешкодне та вільне проходження суден через Керченську протоку в Азовське море і назад відповідно до міжнародного права. Крім того, таке застосування сили Росією неприпустимо.

«Ми очікуємо, що Росія негайно і беззастережно звільнить 24 захоплених українських моряків, буде дотримуватися їх права на юридичне представництво і безперешкодний доступ з боку консульської влади і забезпечить надання постраждалим членам екіпажу належної медичної допомоги», – додав він.

Нагадаємо, за даними розвідки США, напруга в стосунках України і Росії в Азовському і Чорному морях буде посилюватися.