Опубликовано

У Зеленського хочуть почути від Порошенка, чому той позбавив Януковича звання президента

В ОП не знають, що робити із конституційним поданням екс-глави держави Петра Порошенка щодо позбавлення Віктора Януковича звання президента.

Про це Інтерфакс-Україна повідомив представник Володимира Зеленського в КС Федір Веніславський.

За його словами, подання, яке було направлено Порошенком у 2015 році в КС, є неконституційним і «порушує низку норм Конституції».

Тепер в ОП не знають, що робити з документом.

«Тому що якщо відкликати його, то постане питання у зв’язку з тим, що подання так довго розглядали, і тепер ми його відкликаємо. А підтримувати – нас звинуватять у бажанні, щоб попереднього президента Януковича було відновлено у званні президента України», – пояснив він.

Веніславський додав, що команда чинного президента хотіла би почути від Петра Порошенка мотивацію внесення подання у 2015 році.

«Нам незрозуміла мотивація, навіщо він його вносив та ініціював? Можливо, це було не так в інтересах Януковича, як Петро Олексійович переживав про своє майбутнє», – сказав він.

Нагадаємо, 19 липня детективи НАБУ проводять обшуки у приміщеннях корпорації «Богдан Моторс», яка належить екс-першому заступнику секретаря РНБО Олега Гладковського, та спортзалі «5 елемент» Петра Порошенка.

Обшуки проводяться у рамках справи щодо розтрати держмайна в особливо великих розмірах службовцями Міноборони та Генштабу ЗСУ, які закупили автомобілі «Богдан» за завищеними цінами у 2015-2018 роках.