Опубликовано

Віцепрезидент США прилетів до Лондона, щоб підтримати Джонсона з Brexit

Візит американського віцепрезидента Майка Пенса в Лондон, куди він напередодні прибув з Ісландії, має на меті допомогти британському прем’єру Борису Джонсону у його протистоянні з парламентом.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Коли його запитали у Рейк’явіку, чи адміністрація президента Дональда Трампа на стороні Джонсона в умовах хаосу з Brexit, Пенс відповів, что Сполучені Штати у підтримці непохитні, пише  Washington Post.

При цьому віцепрезидент дав ясно зрозуміти, что для Європейського Союзу вкрай важливо вести переговори з новим прем'єром Великої Британії.

Напередодні президент Трамп відповідаючи на питання про те, що він думає про майбутнє Джонсона, заявив: «Він мій друг (…). Борис знає, як перемогти. Не турбуйтеся про нього».

Наагадаємо, палата громад британського парламенту 4 вересня більшістю в 29 голосів схвалила законопроєкт, покликаний не допустити виходу країни з Євросоюзу 31 жовтня без угоди.

Документ підтримала переважна більшість депутатів від опозиції, а також понад 20 депутатів, яких напередодні виключили з фракції Консервативної партії – після того, як вони підтримали розгляд законопроекту всупереч позиції прем’єр-міністра Бориса Джонсона.

Законопроект передбачає, що якщо до 19 жовтня Британія не укладе з ЄС угоду про Brexit, прем’єр буде зобов’язаний попросити Євросоюз про чергове перенесення його дати – з 31 жовтня на 31 січня 2020 року.