Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit02/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 441

ЄС відновить доступ українських овочів і фруктів на ринки ЄС, — Держпродспоживслужба

Тривають переговори з Європейською комісією щодо безперешкодного експорту фруктів та овочів з України на ринки країн Європейського союзу.

Про це повідомляє Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту спожиачів.

Зазначається, що відомство неодноразово нагадувало експортерам та сільгоспвиробникам про необхідність дотримання фітосанітарних вимог країн-партнерів України в міжнародній торгівлі.

При цьому звернень щодо проблемних питань, які стосуються експорту зазначених фруктів та овочів, не надходило.

Разом з цим, розуміючи пріоритетність питання та з метою спрощення процедури експорту українських фруктів та овочів Держпродспоживслужба у серпні надіслала до Європейської Комісії запит щодо визнання всієї України країною вільною від сторонніх організмів. 

Зараз Держпродспоживслужба проводить переговори з Єврокомісією щодо вирішення цього питання  та надання безперешкодного експорту фруктів та овочів, визначених Директивою Ради ЄС 2019/523.

Рішення поки що не прийняте. Однак поточні консультації з Єврокомісією дозволяють припустити, що рішення може бути схвалене найближчим часом.

Після розгляду звернення Держпродспоживслужби ЄК включить Україну в Перелік країн яким дозволено експорт овочів та фруктів без додаткових нетарифних бар’єрів. А це дозволить українським експортерам вивозити продукцію до ЄС із всієї території країни, а не з окремих ділянок, які отримали статус вільних від певних організмів.

Нагадаємо, з початку вересня Європейський Союз відмовився від імпорту плодовоовочевої продукції з України.

Як зазначає  Українська плодоовочева асоціація, з 1 вересня 2019 року імпортери фруктів в країнах ЄС відмовляються від закупівель яблук і груш з України та інших країн, що не входять до Євросоюзу, в зв’язку зі вступом в силу директиви (EU) 2019/523. 

Ця директива була прийнята 21 березня 2019 року і передбачає посилення заходів захисту ЄС від шкідливих карантинних організмів. Документ стосується поставок яблук, груш, томатів, баклажанів, перцю і деяких інших видів продукції.