Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit02/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 441

ЄС запроваджує захисні мита на імпорт сталевої продукції з України

Єврокомісія вводить остаточні захисні заходи щодо імпорту сталевої продукції у відповідь на американські мита на сталь і алюміній.

Про це пише Європейська правда з посиланням на europa.eu.

«Сьогодні Єврокомісія опублікувала регламент, що запроваджує остаточні захисні заходи на імпорт сталевої продукції. Ці заходи набувають чинності завтра, 2 лютого, і замінять тимчасові заходи, що діяли з липня минулого року», – йдеться у повідомленні.

Заходи стосуються 26 категорій сталевої продукції і являють собою квоти, при перевищенні імпорту яких буде застосовуватися мито в розмірі 25%.

Заходи покликані захистити європейських виробників сталі від припливу сталевої продукції, викликаного перенаправленням у ЄС поставок виробниками з різних частин світу через підвищення Вашингтоном мит на ввезення сталі та алюмінію

Заходи вводяться на три роки, однак за зміни зовнішніх обставин можливий їх перегляд.

Як повідомили в Мінекономрозвитку України, товари походженням з України підпадають під тарифні квоти за 14 товарними групами. Мінекономрозвитку домоглося виключення України з-під дії захисних заходів по 12 товарним категоріям.

В рамках цих квот Україна поставлятиме продукцію на умовах, які визначені Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Індивідуальні квоти України відповідають історичним обсягам поставок, враховуючи при цьому зростання попиту в країнах ЄС. За двома товарними категоріями товари з України ввозитимуться до ЄС в рамках глобальної квоти (труби для газопроводів та гарячекатний плоский прокат).

«Наразі, враховуючи застосування захисних заходів Європейським Союзом у такій формі, по значній кількості категорій товарів не очікується значного негативного впливу на обсяги поставок до країн ЄС», – повідомили у міністерстві.

Як зазначили у відомстві, застосування попередніх заходів (з 19 липня 2018 по 1 лютого 2019) майже не вплинуло на обсяги поставок української продукції на ринок ЄС, українська металургійна продукція продовжувала експортуватись до країн ЄС у традиційних обсягах, при цьому по деяким товарним позиціям було зафіксовано зростання поставок.