Опубликовано

Захоплення Білорусі: названо чотири причини того, чому в Путіна нічого не вийде

Політолог-американист Віталій Шкляров назвав чотири причини того, чому у президента Росії Володимира Путіна нічого не вийде у Білорусі.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Ехо Москви”.

За його словами, в Росії чи то не помічають, чи не хочуть помічати очевидного: в операції «Мінськ наш» в Білорусі прихильників не буде.

“Президент Лукашенко і його політика стали такими ж невід’ємними атрибутами «русского мира», як єдиний експортний актив і нескінченний розпродаж «міцної дружби слов’янських народів». Зв’язки з Росією замінили Мінську власну економіку і тим самим профінансували заморозку країни в кінці 80-х років минулого століття. Всі платять за свої помилки”, – вважає політолог.

Політолог назвав чотири основні причини, чому план Кремля провалиться.

Протиріччя перше: ностальгія за СРСР не звернена на Москву.

Радянська ностальгія по стабільності працює на всьому просторі колишньої Білоруської РСР, але якщо в Криму вона була звернена на Росію, то в Білорусі — на себе і на Лукашенка.

Протиріччя друге: червоні папки проти соціології.

Події 2014-2015 рр. цілком однозначно свідчать про те, що російське керівництво перебувало в полоні численних ілюзій щодо настроїв на Україні. Ілюзії не виправдалися. Очевидно, що російське політичне керівництво використовує при прийнятті рішень недостовірні, неповні або спеціальним чином сфальсифіковані дані. Так відбувається у випадку з Білорусю.

Протиріччя третє: публічний фальстарт.

Дві попередні «геополітичні акції» — Грузія в 2008 році, і Україна в 2014-му — публічно і голосно не готувалися. Зокрема, ніякого Криму до лютого 2014 року в російському громадському просторі не існувало. Тема «повернення в рідну гавань» всерйоз обговорювалася лише в тих же колах «експертів», які сьогодні обговорюють повернення Аляски. Тривале нагнітання публічної напруженості без реальних кроків нехарактерно для подібного роду дій у минулому.

Протиріччя четверте: «це вже працює».

Але, сказавши все інше, треба, на жаль, визнати, що для Кремля не складе праці ефективно скористатися вже звичними і багаторазово випробуваними інструментами пропаганди. Зовнішня експансія у всіх попередніх випадках показала, що здатна підняти рейтинг, згладити будь-яку реакцію на будь-які хворобливі реформи, на зростання податків і зниження рівня життя.

Нагадаємо, раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у найближчі два роки Білорусь очікують серйозні випробовування, країну будуть перевіряти, чи достойна вона незалежності.

Раніше повідомлялося, що Лукашенко спростував інформацію про об’єднання Білорусі з Росією, назвавши розмови про це дурними і «притягнутими за вуха».

Нагадаємо, російський опозиційний політик Костянтин Боровой заявив, що в Кремлі розглядають варіанти продовження повноважень путінського режиму, і союз з Білоруссю може стати реальним виходом.

Крім того, президент Білорусі Олександр Лукашенко виступив з промовою, яку виголосив рідною білоруською мовою, вперше з 2014 року. Це сталося 9 січня на церемонії вручення премії «За духовне відродження», спецпремії і премії «Білоруський спортивний Олімп».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.