Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit02/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 441

Зеленському слід читати закон, а не робити зі всього політичний піар, – нардеп про «затягування» інавгурації

Україна – парламентсько-президентська республіка, а за нинішній склад ВР проголосували значно більше людей, ніж за новообраного президента. Тож Голова Верховної Ради не повинен, «випрошувати» у Зеленського згоду на певну дату інавгурації.

Про це під час засідання Регламентного комітету щодо дати інавгурації, яке транслював ZIK, заявив народний депутат від «Радикальної партії Олега Ляшка» Олег Купрієнко.

Нардеп від «Опозиційного блоку» Михайло Папієв заявив: «із сумом спостерігає», як Верховна рада розглядає питання інавгурації. Мовляв, кожен намагається «підтягнути» свої тлумачення та бачення. Натомість у «дусі закону» можна було б чітко та ясно розписати, хто має погодити цю дату із новообраним президентом.

«Ми маємо дати висновок на проекти постанов, які передбачають якісь імперативні дії щодо новообраного президента, і, фактично, хочете це зробити без його згоди. Є ж якісь питання етики, моралі, культури. Хоча й не написано, хто це має погоджувати, однак чітко зазначається: голова ВР, перш ніж виносити постанови до залу, має схилити голову, приїхати до новообраного президента і погодити з ним дату. В принципі, у його листі ця дата вже є – 19 травня», – заявив Папієв.

Мовляв, це потрібно робити не за «нав’язуванням», а «за погодженням». Тож він переконаний: перед голосуванням Голова ВР має донести до депутатів позицію новообраного президента і закликати проголосувати саме за його бачення.

Однак народний депутат від «Радикальної партії Олега Ляшка» Олег Купрієнко заявив, що не погоджується із такою позицією. Мовляв, у нас парламентсько-президентська республіка, тож Голова ВР не має «схиляти голову» перед Зеленським, «випрошуючи його згоду». До того ж у листі новообраний президент вжив формулювання, яким «повідомив про своє бажання» щодо дати.

«Якщо рахувати кількість тих, хто проголосували саме за Зеленського у першому турі, це трішки менше, ніж 6 мільйонів. Нагадую, що за нинішній склад ВР проголосували 18 мільйонів», – підкреслив Купрієнко.

Тож він зазначив: слід читати «букву закону», а не із кожного моменту робити політичний піар.

«Регламентний комітет не ухвалює рішення, коли має бути урочисте засідання, а дає висновок щодо правильності оформлення, недоліків, які є. Новообраний президент ж має дати погодження, а не заявити про бажання. Тоді й буде дотримана і буква і дух закону, а починання політичної кар’єри новообраного президента не буде порушенням Конституції і законів», – підкреслив Олег Купрієнко.

Як повідомлялось раніше, Регламентний комітет Верховної Ради затвердив усі 7 проектів постанов щодо інавгурації Президента Володимира Зеленського.

Читайте більше новин на тему: Інавгурація Зеленського