Комментариев нетОпубликовано

24-контактний роз’єм живлення ПК відправили на пенсію

Ринок ПК, звичайно, більш інертний, ніж ринок смартфонів, однак і тут все змінюється, причому в останні роки досить активно. Досить взяти сегмент процесорів, де з моменту виходу перших CPU Ryzen пройшло менше трьох років, а змін було більше, ніж за попередній десяток, інформує technoportal.com.ua.
 
Але серед усього того, що змінюється, що ряд особливостей, що зберігаються в незмінному вигляді роками і навіть десятиліттями. Зокрема, великий 24 — контактний роз’єм, за допомогою якого подається живлення з блоку на системну плату, відомий навіть тим, хто дуже далекий від світу ПК-досить просто того, що людина іноді розкриває корпус, щоб почистити його від пилу.

Цей роз’єм відноситься до стандарту ATX, який був прийнятий 25 років тому і почав активне поширення на ринку приблизно 20 років тому. І незабаром він нарешті піде на пенсію.

Як повідомляє джерело, Intel вже цього року має намір представити новий роз’єм – ATX12VO. Він зміниться не тільки зовні, але і електрично. Як відомо, зараз основні компоненти ПК в основному харчуються напругою 12 В, проте 24-контактний роз’єм подає на системну плату також і інші лінії (3,3 В і 5 В). У разі ATX12VO все зміниться-всі лінії будуть 12-вольтовими, а перетворенням буде займатися вже безпосередньо сама системна плата. Крім того, роз’єм стане 10-контактним, що зробить його набагато компактніше.

Найімовірніше, перший час повністю на стандарт ATX12VO перейдуть лише виробники ПК, а компоненти для самостійної збірки ще якийсь час продовжать використовувати старий роз’єм. Повний перехід на новий стандарт явно займе не один рік.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *