Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 440
Комментариев нет

Пенсії підніматимуть двічі: що чекає пенсіонерів в 2020 році

У 2020 році в липні і грудні проведуть планове підвищення мінімального прожиткового мінімуму і відповідно перерахують мінімальні пенсії. Також в наступному році, крім запланованої діджіталізації пенсій, планується їх підвищення для людей старше 80 років. Їм обіцяють індексувати пенсії автоматично.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Kp.ua.

Перед Новим роком, в кінці 2019 року, планується підвищення мінімальної пенсії на 74 грн – з 1564 до 1638 грн. Після чого пенсії планують підняти 1 липня 2020 року на таку ж суму – до 1712 грн, а з 1 грудня 2020 року мінімалка складе 1769 грн,

Loading…

Таким чином, за рік вона виросте всього на 8% (на 131 грн). По суті, це коригування на рівень інфляції, яка в наступному році за планами складе 5-6%, але, швидше за все, за традицією буде трохи вище.

Крім того, депутати заклали в проект бюджету виплати для одиноких одержувачів пенсій або державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, яким виповнилося 80 і більше років. На ці цілі закладено 0,8 млрд грн. Однак зрозуміти, скільки кому дістанеться, поки не можна.

Вимоги до стажу виростуть

З нового року зростуть вимоги до страхового стажу для тих, хто планує вийти на пенсію за віком. Для того, щоб вийти на заслужений відпочинок в 60 років, потрібно буде мати мінімум 27 років страхового стажу.

Якщо у вас буде від 17 до 27 років страхового стажу, то на пенсію ви зможете вийти не раніше 63 років, а в разі, якщо ваш стаж становить від 15 до 17 років, то не раніше 65 років.

Що чекає працюючих пенсіонерів

За кожні два відпрацьовані роки працюючий пенсіонер має право на перерахунок своєї пенсії. Раніше для цього потрібно було звертатися до Пенсійного фонду, тепер це обіцяють робити в автоматичному режимі в березні кожного року, а пенсії починають виплачувати з 1 квітня.

Призначати виплати будуть автоматично

Президент розпорядився до липня 2020 року створити спеціальний електронний сервіс для автоматичного призначення і перерахунку пенсій громадянам. В указі Зеленського сказано, що до наступного року планується перевести більшість адміністративних послуг в електронний формат. Торкнеться це і призначення пенсій.

Нагадаємо, Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення вніс законопроект № 0972 (№ 1086) «Про внесення змін до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення» для передачі до Верховної Ради. Законопроект передбачає зміну пенсійного віку для жінок в Україні.

Раніше називалися розміри пенсій за віком, а також, який дохід буде враховуватися при перерахунку пенсій.

Уже зараз відомо, що високих доплат після перерахунку пенсій українцям не буде.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *