Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 440
Комментариев нет

Помер український розвідник Баронін, який першим здобув інформацію про вірус Ебола

На 87-му році життя помер полковник у відставці та «видатний майстер шпигунства» Анатолій Баронін. Він – ветеран та справжня легенда радянської і української зовнішньої розвідки.

Серце ветерана, який першим за часів СРСР здобув інформацію про нову небезпечну хворобу, зупинилося 29 липня, повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.

Це цікаво: Все про вірус Ебола: симптоми, лікування та профілактика

Саме Бароніну під час роботи в Нігерії у 1970-х роках вдалося отримати інформацію про нову лихоманку Ебола.

Пробірки із зараженою цією лихоманкою кров’ю терміново відправили спеціальним рейсом «Аерофлоту» до СРСР. Німецький журнал «Штерн» у 1970-ті роки назвав його «видатним майстром шпигунства»,
– мовиться у повідомленні.

Що ще відомо про Анатолія Бароніна?

Ветеран тричі працював за кордоном резидентом радянської зовнішньої розвідки. У 1991 році він звільнився в запас. Після здобуття Україною незалежності багато років працював у Інституті Служби зовнішньої розвідки України, де готував майбутніх українських розвідників.

Баронін був відзначений орденом Данила Галицького, почесного звання «Заслужений працівник освіти України», найвищої відомчої відзнаки СЗРУ – «Почесний співробітник Служби зовнішньої розвідки України» та багатьох інших відомчих відзнак. Німецький журнал Stern у 1970-ті роки назвав Бароніна «видатним майстром шпигунства».

Вірус Ебола – один з найжахливіших на планеті. Віддалений родич деяких легеневих вірусів, кору і сказу. Але в результаті еволюції він сконцентрував в собі найгірше з усіх відомих вірусів. Перший випадок спалаху захворювання вірусом Ебола трапився в Заїрі, в 1976 році.

Вірус Ебола – що це?

Хвороба ще повністю не вивчена. Вважають, що вірус потрапляє в людину при контакті з кров’ю, біологічними рідинами, виділеннями шимпанзе, горил, антилоп, дикобразів і кажанів. Від людини до людини передається контактним шляхом.

У Демократичній республіці Конго знову зафіксували спалах лихоманки, яку спричиняє вірус Ебола. Лихоманка дісталась міста Гома із населенням 2 мільйони осіб. ВООЗ оголосила глобальну надзвичайну ситуацію.

У серпні 2018 року в ДР Конго від вірусу Еболи загинули понад 1 600 осіб. На сьогодні вакцини проти лихоманки немає. Найбільший спалах цієї хвороби в історії зафіксували у Західній Африці з 2014 по 2016 рік. За два роки лихоманка забрала життя 11 тисяч людей, ще більше як 28 тисяч були інфіковані.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *