Комментариев нетОпубликовано

Суд відмовився арештовувати будинки, кафе і землі Ющенко

Печерський районний суд Києва двічі відмовив слідчому Генеральної прокуратури України у клопотанні про арешт майна третього президента України (2005-2010) Віктора Ющенка.

Як повідомляє видання “Судовий репортер” з посиланням на рішення суду, одне з них 9 липня виніс суддя В’ячеслав Підпалий, друге 25 липня – суддя Віталій Писанець, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Згідно з інформацією, 24 травня на Ющенка було складено письмове повідомлення про підозру у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб шляхом зловживання службовим становищем. 28 травня постановою прокурора матеріали за Ющенка, виділено в окреме провадження, 4 червня йому було повідомлено про підозру у ч. 1 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення або розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в його віданні).

“Мова йде про заволодіння комплексом відпочинку “Пуща Водиця” урочища “Межигір’я” за попередньою змовою з прем’єр-міністром, міністром охорони навколишнього середовища і головою НАК “Надра України”. Вартість майна оцінюється в 540 млн грн. Але суд не отримав жодних документів на підтвердження цього. У договорах міни між ТОВ “Медінвесттрейд” і “НАК “Надра України” вказана вартість 93 млн і 91,7 млн грн. Це робить неможливим для суду перевірку обґрунтованості висунутої підозри”, – йдеться в повідомленні.

Слідчий просив заарештувати майно Ющенко для забезпечення можливої його конфіскації в майбутньому. Але суд не отримав даних, що Ющенко намагається відчужити своє майно.

Крім того, розпорядження Ющенка від 2007 року не було відмінено, а договір між ТОВ “Медінвесттрейд” і НАК “Надра України” в 2007 році незаконним у судовому порядку не визнавався.

Суддя Писанець також вважає, що оскільки після виділення матеріалів йдеться про кримінальне провадження 2019 року, то справа є підслідною НАБУ, а порушення правил підслідності тягне за собою визнання доказів недопустимими.

У рішенні від 9 липня дається список майна Ющенка. Це чотири земельні ділянки на території с. Старі Безрадичі Обухівського району Київської області, також половина з 17 ділянок у Нових Безрадичах, кафе з житловим приміщенням, два житлових будинки, один з них – з господарськими будівлями та спорудами.

Нагадаємо, нещодавно третій президент України Віктор Ющенко зробив несподіване зізнання й заявив, що під час його спілкування з Володимиром Путіним він запам’ятав останнього як тактовну людину. Ющенко розповів, як президент РФ Путін приходив до нього в гості і в Берзрадичах відвідував «бандерівську хату — криївку».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *