Комментариев нетОпубликовано

Токсичне повітря скоротить життя нині народжених дітей на 20 місяців, – дослідження

Тривалість життя дітей, що народилися сьогодні, скоротиться у середньому на 20 місяців, через токсичність повітря.

Забруднення атмосферного повітря у 2017 році призвело до одного з 10 смертей, обігнавши малярію та дорожньо-транспортні пригоди, та може дорівнятися курінню, йдеться у дослідженні State of Global Air (SOGA) 2019, опублікованому у середу, – інформує видання Guardian.

Через забруднене повітря, життя дітей у Південній Азії скоротиться на 30 місяців, а в країнах Африки на південь від Сахари – на 24 місяці. У Східній Азії забруднення повітря скоротить життя дітей приблизно на 23 місяці, а у розвинених країнах середня тривалість життя дітей скоротиться на п’ять місяців.

Незважаючи на те, що маленькі діти наражаються на найбільший ризик, такий як затримка розвитку легенів, дорослі люди також перебувають у небезпеці: майже дев’ять з десяти смертей, пов’язаних із забрудненням повітря, траплялися у віці до 50 років.

Забруднення повітря призводить до 41% смертей від хронічного обструктивного захворювання легень, 20% від діабету 2-го типу, 19% від раку легенів, 16% від ішемічної хвороби серця та 11% смертей від інсульту.

Забруднення повітря викликає все більше занепокоєння в усьому світі, а дослідження свідчать про його негативний вплив на здоров’я, починаючи від деменції до викиднів, та називають глобальною катастрофою.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *