Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/polit/zampolit.com.ua/www/wp-content/themes/storefront/inc/storefront-template-functions.php on line 440
Комментариев нет

Уперше в Україні школярку оштрафували за цькування однокласниці

Бориспільський міський райсуд оштрафував на 850 гривень матір школярки, яка вчинила булінг над однокласницею.

Про це йдеться у відповідній судовій постанові.

Зазначається, що 22 січня 2019 року учениця місцевої школи №7 розмістила в Instagram інтимні фото однокласниці.

«У результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров’ю потерпілої», – пишуть у постанові.

У суді дівчина провину визнала і просила суворо не карати.

Відтак матір дівчини, що працює касиром в «Ощадбанку», оштрафували на 50 неоподаткованих мінімумів – 850 гривень.

«Обставини, що пом’якшують правопорушення визнано щире каяття. Обставини, що обтяжують правопорушення не встановлено», – вказано у постанові.

Нагадаємо, за доповнення статті 173 КУпАП поняттям «булінг» 18 грудня проголосували 226 народних депутатів. Цькування неповнолітнього відтепер карається штрафом від 50 (850 грн) до 100 (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, карається штрафом від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг, скоєний малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідають батьки кривдника, які сплачуватимуть штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.

Також новий документ передбачає стягнення штрафу з особи, яка не повідомила правоохоронців про булінг, у розмірі 850–1700 грн. Проте адміністративну відповідальність учителів за приховування випадків булінгу закон не передбачає.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *