Комментариев нетОпубликовано

Відсьогодні Нацбанк вводить в обіг нові монети номіналом 1 і 2 гривні

З 27 квітня 2018 року Національний банк України (НБУ) вводить в обіг нові монети номіналом 1 та 2 гривні.

Повідомлення про це з’явилося на сайті Нацбанку.

Монети перебуватимуть у обігу разом із монетами номіналом 1 гривня старого зразка й банкнотами номіналами 1 та 2 гривні попередніх років виготовлення.

«Новими монетами українці зможуть розраховуватися одночасно з банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу, доки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Вилучатися з обігу банкноти номіналом 1 та 2 гривні не будуть, із часом монети повністю замінять зношені та пошкоджені банкноти», – повідомив директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Заміна банкнот низьких номіналів на монети сприятиме підвищенню строку служби грошей і, таким чином, заощадженню державою, зважаючи на строк служби монет, біля 1 млрд гривень, запевняють в НБУ. Повідомляється, що монети перебувають в обігу близько 20 років, а для банкнот номіналами 1 та 2 гривні цей час становить у середньому близько 1,5 року.

Цього річ планується відкарбувати близько 140 мільйонів монет номіналом 1 гривня та 145 мільйонів монет номіналом 2 гривні.

Нові монети виготовляються зі сталі з гальванічним покриттям, що дає можливість знизити вартість їх виготовлення. Вага нової монети номіналом 1 гривня становить 3,3 грама, а номіналом 2 гривні – 4 грами. Для порівняння, монета номіналом 1 гривня старого зразка удвічі важча – її  вага становить 6,8 грама.

Нагадаємо, НБУ презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень у березні 2018 року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *